Revolučná myšlienka pre Váš domov a kanceláriu.
Language:

Montáž

Dverový systém


prca1

 

 

Soklový systém

Pokyny pre montáž

Najjednoduchšia montáž je dosiahnutá po zhotovení poteru podlahy, ktorá umožňuje definovať výšku veľmi jednoduchým spôsobom s nosnými montážnymi šablónami.

Výška a nastavenie profilu je ľahko definované pomocou montážnej pomôcky.

Pri montáži soklových AL profilov bez zhotoveného poteru pre správne definovanie výšky použijeme merač úrovne.

Prípravné práce

Je potrebné odstrániť zvyšky malty vyčnievajúce zo steny, tak aby AL profil, ktorý je odrezaný na mieru tesne priliehal k stene. Po vyčistení, a prípadnom odmastení muriva, sa už len skontroluje dilatačná špára medzi profilom a podlahou, kvôli prenášaniu akustických vibrácií.

Samotná montáž

Vyčistíme zadnú stranu AL profilu odmastňovacím roztokom, aby sa lepidlo dôkladne spojilo s AL profilom. Následne pripojíme vnútorné a vonkajšie rohové spojky, príp. horizontálne spojky pri väčších dĺžkach ako 2m a aplikujeme lepidlo (lepidlo je potrebné premiešať podľa návodu na použitie) a nanesieme ho na celú dĺžku. Potom profil pritlačíme na murivo.

Maximálna pozornosť by mala byť venovaná na správne osadenie profilu. Preto je k tomu potrebná vodováha na horizontálne a vertikálne zladenie. Výška osadenia lišty je vopred stanovená.

Pri osadení lišty bez hotového poteru je výška stanovená na základe referenčnej značky. Vtedy je najvhodnejšie použiť laserové zariadenie, s ktorým je veľmi jednoduché označiť výšku lišty v celom priestore.

Po vytvrdnutí lepidla sa profil ukotví do určených otvorov pomocou skrutiek.  Ochranná fólia by mala byť odstránená z profilu až po maliarskych prácach.

Ak chceme zabezpečiť profesionálnu a odbornú montáž lišty najjednoduchším spôsobom, je vhodné  ako prvé pripraviť podkladový poter podlahy, čo najpresnejšie vo vodorovnej rovine.Zásady ochrany osobných údajov | Cookies
© METAMOD,s.r.o.